Terén svatého Petra

Terén svatého Petra je nejstarším tuzemským motokrosovým okruhem. Dne 18.7.1948 se zde velice úspěšně odehrál vůbec první motokrosový závod tehdejšího Československa. Od té doby zůstal náš terén na stejném místě neustále v provozu. Za dobu své historie hostil vrcholné závody republikové i mezinárodní, z nichž nejvýznamnějších je 5 podniků MS v motokrosu pořádaných v průběhu 70. let 20. století.

Areál se nachází v odlesněné kotlině zhruba 1 km severovýchodně od města Stříbra (okres Tachov, kraj Plzeňský). Jde o stálé závodiště, které každoročně v průběhu sezóny trvající zhruba od března do října umožňuje pořádání závodů a tréninkovou činnost. Samotná trať je na hlinito-jílovitém podkladu a charakterem se řadí mezi klasické přírodní dráhy. Samozřejmě je na ní dnes vybudována řada umělých skoků. Při větších závodech se trať prodlužuje o část nad klubovnou, kam závodníky přivádí spektakulární skok přes silnici protínající areál.

Správcem areálu je Automoto klub Stříbro v AČR, pobočný spolek mateřského Autoklubu České republiky. Ke své činnosti využíváme zrenovovanou budovu klubovny, u startovní rovinky je typická věž a budovy se zázemím pro pořadatele, v depu byla postupně vybudována řada drobnějších staveb vč. sociálního zařízení. Závodiště tak díky dobré správě i po desítkách let od vzniku neustále drží krok s dobou a patří mezi přední tratě na republikové úrovni.

   

Důležité informace pro návštěvníky závodů

Webová kamera na závodišti: Kamera

Předpověď počasí: www.in-pocasi.cz/predpoved-pocasi/cz/plzensky/stribro-391/

Adresa závodiště: Palackého 643, 349 01 Stříbro

Příjezd na závodiště: 49.7713433N, 13.0126294E

Parkoviště diváků se nachází v těsné blízkosti dráhy a je přístupné pouze po silnici č. 193 ze Stříbra směrem na Úněšov. Při průjezdu Stříbrem se nelekněte uzavírky silnice kvůli závodu a pokračujte až k pořadatelům vybírajícím vstupné. Z asfaltové silnice se sjede těsně před kotlinou doleva na polní cestu, která protíná tranatou plochu parkoviště a pokračuje do depa závodních strojů. Situace je dobře patrná z leteckých snímků výše. 

Příjezd na závod je možný i po silnici č. 193 od Úněšova, parkovat je ale nutné před závodištěm na krajnici této cesty.

Z většiny směrů vás přivedou hlavní cesty do Stříbra na kruhový objezd u obchodů Lidl a Penny Market, kde najedete na silnici č. 193 výjezdem na Úněšov.

Samotné město Stříbro je výborně dostupné po dálnici D5, ze které sjedete na exitu 107.