Muzeum

Po více než dvou letech příprav se motokros dočkal své stálé expozice v Městském muzeu ve Stříbře. Slavnostní vernisáž výstavy Motokrosové legendy proběhne v úterý 28. července 2015 od 17:00 hodin. Na akci pro širokou veřejnost je vstup zdarma, občerstvení je zajištěno.

Stříbro je kolébkou motokrosu nejen kvůli vůbec prvnímu tuzemskému závodu, který Terén sv. Petra hostil 18. července 1948. Přímo od nás nebo z blízkého regionu pochází řada jezdců, kteří dosáhli československých mistrovských titulů i úspěchů na mezinárodní scéně. Z nich jako první do motokrosové síně slávy ve stříbrském muzeu vstupují Miloslav Souček, Vlastimil Válek a Jiří Churavý. Všichni na zdejší trati předvedli skvělé závody a považovali ji za svou domácí.

Multimediální expozice Motokrosové legendy přináší podrobné životopisy těchto slavných jezdců doplněné o množství fotografií a bohatou sbírku trofejí. Samozřejmě nechybí ani dobové motocykly. Vše doplňuje průřez historií AMK Stříbro a Terénu sv. Petra. Velká část materiálů je nyní veřejnosti prezentována vůbec poprvé!

Vernisáže se zúčastní Miloslav Souček, Jiří Churavý a další motokrosové osobnosti. Bude prostor na rozhovory, fotografie i podpisy. Výstavu Motokrosové legendy budete moci poté shlédnout trvale v otvíracích hodinách stříbrského muzea.