Ve Stříbře se jde zdarma na Plzeňský pohár

Zcela volný vstup budou mít všichni fanoušci na motokrosové závody v sobotu 6. července 2024. Na monumentálním Terénu sv. Petra budou moci sledovat soutěžení v prvním ročníku seriálu O pohár Plzeňského kraje. Vyhecované závody, teplé letní počasí a ochozy zaplněné natěšenými fanoušky přetvoří svatopetrskou kotlinu na vášnivé peklo Západu, ze kterého vyjdou vítězně pouze ti nejsilnější.

Celodenní akce začne již v 8:00 hodin volnými tréninky. Po nich přijdou od 9:40 kvalifikační tréninky hodnocené dle nejrychleji zajetých okruhů. Ty hlavní bitvy ale čekají na fanoušky až odpoledne. Závodní rozjížďky jsou na programu od 12:30. Ve všech soutěžních třídách denní výsledek vznikne součtem dvou jízd, v nichž se od 1. do 20. místa boduje v motokrosu nejčastějším způsobem 25 – 22 – 20 – 18 – 16 – 15 – 14 atd. Denní maximum je tedy 50 bodů. Do bodování seriálu se počítají všechny jízdy.

Nezávislý seriál O pohár Plzeňského kraje vznikl pod organizační taktovkou MX Kids Academy Dobřany u Plzně ve spolupráci s dalšími motokrosovými pořadateli z regionu. Čtyřdílná série se ve svém premiérovém ročníku prezentuje následujícím závodním kalendářem:
2.6. Dobřany
6.7. Stříbro
3.8. Horšovský Týn
19.10. Merklín

Rozdělení soutěžních tříd bude poměrně jednoduché, protože elitní kategorie MX1 a MX2 budou doplněny veterány jak na soudobých strojích, tak na již historických motocyklech značky ČZ. Nečekají nás tedy žádné juniorské třídy nebo méně obvyklé stroje.

Den před závodem je prostor závodiště volně průjezdný a lze na něm pozorovat poslední přípravy dráhy a zázemí. Nejlepší výhled bude pochopitelně od stánku s občerstvením na louce pod depem. Prodej jídla a pití zde bude zahájen už v pátek odpoledne. Během závodní soboty bude průjezd závodištěm po silnici č. 193 tradičně zakázán. Úředně schválená uzavírka bude od 7:00 do 19:00.

O diváky bude jako obvykle ve Stříbře bezvadně postaráno. Naprosto unikátní výhled na celou trať, pohodlný příjezd, parkování a přístup na závodiště, profesionální výkonné ozvučení a komentář Petra Maršálka a Míry Šimka, bohatá nabídka občerstvení anebo volný vstup do depa – to vše jsou příjemnosti Terénu sv. Petra, který už od roku 1948 nastavuje laťku kvality v tuzemském motokrosu. Tentokrát budou mít navíc všichni diváci vstup zcela zdarma. Pořadatelé z AMK Stříbro vás srdečně zvou k návštěvě! Nikde jinde si neužijete terénní závody jako u nás!

Akce je spolufinancována městem Stříbrem, za což děkujeme. Výsledky a reportáž ze závodu najdete opět zde na našem webu.

Důležité informace pro návštěvníky:

Časový plán akce: casovy_plan.jpg (146 kB)

Webová kamera na závodišti: www.amkstribro.cz/stribro/kamera/

Předpověď počasí: www.in-pocasi.cz/predpoved-pocasi/cz/plzensky/stribro-391/

Adresa závodiště: Palackého 643, 349 01 Stříbro

Příjezd na závodiště: 49.7713433N, 13.0126294E

Parkoviště se nachází v těsné blízkosti dráhy a je přístupné pouze po silnici č. 193 ze Stříbra směrem na Úněšov. Při průjezdu Stříbrem se nelekněte uzavírky silnice kvůli závodu. Příjezd na závod je možný i po silnici č. 193 od Úněšova, parkovat je ale nutné před závodištěm na krajnici této cesty.
Z většiny směrů vás přivedou hlavní cesty do Stříbra na kruhový objezd u obchodů Lidl a Penny Market, kde vyjedete výjezdem na Cheb, protože směr na Úněšov vede dočasně po objízdné trase.
Samotné město Stříbro je výborně dostupné po dálnici D5, ze které se obvykle sjíždí na exitu 107 (Ostrov u Stříbra).

Text: Míra Šimek
Foto: Štěpán Šefčík, Jan Šroubek, Pavel Šroubek, archív