Sajdkáry a čtyřkolky ve stylu!

Dalším skvělým představením jubilejní 70. sezóny na Terénu sv. Petra se stal podnik MMČR sajdkár a čtyřkolek, který se konal 18.6.2017. Pořadatelský tým zdejšího AMK ukázal zkušenosti a pracovitost. Přes extrémní sucho připravil dráhu mistrovské úrovně a dokázal ji ukropit. Odměnou byla vysoká sportovní úroveň a chvála účastníků včetně zástupců mateřského Autoklubu ČR. Předseda výkonného výboru Svazu motokrosu Přemysl Hájek dokonce sám usedl za řídítka oblíbené sajdkáry a naplno se zúčastnil bojů.

Prestiž stříbrské trati vydobytá bravurními pořádáními v minulých letech se odrazila v početném a kvalitním jezdeckém poli. Mezi sajdkárami v nervy drásajícím souboji do posledního metru uhájili prvenství bratři Vít a Jakub Janouškové před favorizovanými obhájci titulu bratry Tomášem a Ondřejem Čermákovými. Velmi zaujala nečekaně bronzová nováčkovská posádka bývalých motokrosařů Petr Kolenčík a Matěj Hejhal.
Podrobnou reportáž a parádní fotky od specializovaných reportérů Josefa Hejnala a Zdeňka Růžičky najdete na MOTOLEVEL.com:
www.motolevel.com/clanek-8130-mmcr-side-janouskove-vyhrali-ve-stribre
www.motolevel.com/fotogalerie-22266-mmcr-side-stribro-2017-foto-zdenek-ruzicka

V dlouho neviděné konkurenci čtyřkolek dle předpokladů nenašel přemožitele Stefan Schreiber z Německa, když nejvíce mu hrozilo české duo Zdeněk Poláček a Jiří Kašpar. Velezkušený favorit jel hodně zostra, přesto se ale žádná „nakládačka“ nekonala a naši přední závodníci mohli být s konfrontací výkonnosti spokojeni.
Zdařilou reportáž se závodů quadů i sidecarů najdete v archivu Světa motorů od České televize:
www.ceskatelevize.cz/porady/10207469169-svet-motoru/217471291269079-mm-cr-side-a-ctyrkolky-stribro/

Napříč kategoriemi platilo, že mnozí závodníci v horkém počasí předvedli poctivé fyzické výkony na hranici možného a navíc přidávali neutuchající soutěživost. Na trati se stále něco zajímavého dělo a přihlížející neměli šanci se nudit. Chvílemi se dokonce fanoušci nechávali strhnout k hlasitému povzbuzování, což je na motoristických podnicích spíše raritou. Ukázala se tak opět unikátní schopnost stříbrského motokrosového amfiteátru vytvořit elektrizující atmosféru, k čemuž nemalou měrou tradičně přispívá i nekompromisní ozvučení a – prý – dobré výkony komentátorů Maršálka se Šimkem. :-)

Divácká obec zavítala opět v hojném počtu a potvrdila oblíbenost závodů pořádaných u nás. Sečteme-li na 900 platících s mládeží do 15 let (volný vstup) a jezdeckými doprovody, tak bitvám v terénu přihlíželo okolo 2000 lidí. AMK Stříbro děkuje publiku za návštěvu a věří, že stejně nadšené bude i na příštím závodě. Tím bude vrchol sezóny v podobě MMČR v motokrosu na velké trati se skokem přes silnici! Souboj domácího Rudy Weschty s českou špičkou si vychutnáme v neděli 20. srpna 2017. Pro aktuální informace a multimédia sledujte tyto stránky anebo náš facebookový profil.

Závod mediálně podpořil Tachovský deník. Firmy MEFOSPORT 85 a AUTOPROFI Příbram věnovaly ceny pro vítěze hole-shotů v MMČR side (v obou jízdách bratři Janouškové) a Plzeňský Prazdroj daroval pivo Excelent pro vítěze seniorských kategorií. Čtyřkolku pro pořadatele ochotně zapůjčila firma ATV centrum Karlovy Vary. Děkujeme!

Výsledky MMČR sajdkár a čtyřkolek a vložených závodů, Stříbro, 18.6.2017:

MMČR sajdkár: 1. Janouškové, 2. Čermákové, 3. Kolenčík – Hejhal
Přebor ČR sajdkár: 1. Procházka – Ochtábec, 2. Peták – Lundák, 3. Šroler – Zářecký
Přebor ČR sajdkár veterán: 1. Háček – Šimůnek, 2. Pokorný – Vyšata, 3. Bolfové
MMČR čtyřkolek: 1. Schreiber, 2. Poláček, 3. Kašpar
Přebor ČR čtyřkolek mladších juniorů: 1. Jiří Brhel, 2. Mitášová, 3. Malík
Přebor ČR čtyřkolek starších juniorů: 1. Tuček, 2. Jan Brhel, 3. Dopita
Pohár SMS veterán klasik: viz přiložený soubor níže

side.PDF (86602)
quad.PDF (66478)
klasik.PDF (89546)

Text: Míra Šimek
Foto:
Monika Šavlová sihelska.stribro.cz/2017/06/mmcr-sajdkar-ctyrkolek/
Pavel Šroubek www.facebook.com/pg/pavelsroubekproduction/photos/?tab=album&album_id=1344908598961839
Benjamin Mechler