Návrat MMČR v motokrosu do Stříbra

Jubilejní 70. sezóna Terénu sv. Petra se zatím vyvíjí naprosto skvěle, když máme za sebou úspěšně uspořádané ME v klasickém motokrosu a MMČR sajdkár a čtyřkolek. Oba podniky nabídly prakticky tu nejlepší možnou podívanou ve svých disciplínách. Však také natěšené publikum vždy dorazilo v hojném počtu a stříbrský motokrosový amfiteátr opouštělo v euforii ze silných zážitků. Nicméně AMK Stříbro má nyní připraveno ještě něco většího!

Po 5 letech se podařilo získat závod mezinárodního mistrovství ČR v motokrosu! Klíčový 7. díl seriálu BUKSA / ADOS MOTOKROS 2017 vám nabídneme v neděli 20. srpna 2017. Elitní terénní motocyklový sport se tak opět po čase vrátí do své kolébky, do místa historicky prvního závodu v celém bývalém Československu.

Již od onoho památného roku 1948 buduje svatopetrská kotlina svou jedinečnou pověst a slávu. Po téměř dokončených 70 letech provozu a řadě vrcholných závodů včetně 5 podniků MS v motokrosu platí dnes stříbrské závodiště za naprostou klasiku a těší se oblibě jak mezi jezdci, tak mezi diváky. Kromě vynikající přehlednosti je nejvýraznější předností obrovský souběžný skok přes silnici. Jedna z nejznámějších motokrosových překážek v tuzemsku představuje pro jezdce drsnou výzvu a pro diváky úžasný pohled.

Denní program tentokrát nabídne kromě královské MX1 také třídy MX2, Ženy a Veterán. Ráno a dopoledne vyplní od 7:45 tréninky volné a od 9:30 kvalifikační. Závodní rozjížďky zahajují v 11:45 ženy, ale hlavní start bude ve 13 hodin, kdy se poprvé představí kategorie MX1. Kompletní časový plán a další aktuality naleznete v příštích dnech na těchto stránkách anebo na našem klubovém Facebooku. Nezapomeňte také sledovat oficiální web šampionátu www.ceskymotokros.cz.

Sportovní veřejnost v regionu má tradičně v motokrosu velký přehled, a tak asi není třeba zvlášť lákat na špičkové piloty, jako jsou třeba Michek, Romančík, Bartoš, Sukup, Jaulin, Szvoboda, Šikyňa, Žerava, Kadleček. Anebo připomínat, že v elitní konkurenci MX1 budou mít místní příznivci komu držet palce. Rudy Weschta bude chtít prodat dokonalou znalost trati a s fanoušky v zádech dojet pro co nejlepší umístění. Domácí hvězda se na Suzuki s číslem 37 poprvé na našem terénu ukáže v nových barvách týmu MAX2. Těchlovický sympaťák na úvod MMČR dokázal vyhrát rozjížďku v Lokti a po Petrovicích si v seriálu drží 6. pozici s malou bodovou ztrátou na stupně vítězů.

V neméně atraktivní třídě MX2 se očekává domácí atmosféra pro Patrika Lišku (HT Group Racing). Černošínský mladík se v posledních letech pro zranění moc nesvezl, ale po přestupu na Yamahu 250 si letos vede skvěle. V aktuálních pořadí MMČR mu po 5 závodech patří 3. pozice jako nejlepšímu z Čechů. "Republika" se nyní jede 6.8. v Kaplici, Stříbro (20.8.) bude předposledním dějstvím šampionátu před Vranovem (16.9.). Rozhodne se již u nás o některém z titulů? Napínavější zápletku jsme již nemohli čekat!

Kromě sportovní zábavy na jedné z největších motoristických akcí léta na západě Čech na vás samozřejmě čeká tradiční komfort našeho terénu. Nikde jinde si motokros neužijete jako u nás ve Stříbře! Výhled na celou trať, bohatý tištěný program, občerstvení, parkoviště, sociální zařízení anebo výkonné ozvučení. Připravují se doprovodné akce, mezi nimiž by neměly chybět např. jízdy pro děti na čtyřkolkách. Mládež do 15 let jde zdarma, dospělí za rozumných 150 Kč.

Pořadatelé z AMK Stříbro srdečně zvou všechny příznivce k návštěvě!  

Text: Míra Šimek
Foto: Radek Lavička, Vladimír Novotný, Monika Šavlová, Vítězslav Šoltys, archiv
Grafika: Václav Šůcha