Kučeřík jde do čela MMČR juniorů

V juniorském MMČR v motokrosu se změnil lídr průběžného pořadí třídy do 85 ccm. Prestižní červený podklad na tabulce se startovním číslem 537 bude mít nově motocykl KTM stříbrského mladíka Dominika Kučeříka (Orion Racing Team). Ten drží červenou tabulku poprvé v kariéře. Převzal si ji po vydařeném závodě v jihočeském Jiníně u Strakonic v neděli 11. července 2021. Zde byly pětaosmdesátky doplňující třídou k hlavním seniorským kategoriím.

Právě inovativní připojení třídy 85 ccm k šampionátu dospělých vytvořilo neobvyklou porci mistrovských závodů, neboť kromě 7 startů na juniorce má tato kubatura přidáno ještě dalších 6 seniorských podniků. Navíc díky pandemickému lock-downu se jarní termíny přesunuly na léto, čímž Kučeříkově kategorii vznikl nevídaně nabitý program. Jinín byl pro mladíky na „osmdesátkách“ třetím závodem během 8 dnů!

Na začátku této trojice akcí v rychlém sledu byl v neděli 4. 7. seniorský „mistrák“ v Pacově. Kvůli reprezentačním povinnostem v Německu zde chyběl dosavadní suverén třídy 85 ccm a obhájce titulu Vítězslav Marek (KTM, Cermen Racing Team). O výhru a vedení v seriálu se tak střetli favorizovaní Dominik Kučeřík a Martin Závrský (KTM, New2 Project).

Druhý jmenovaný předvedl v obou startech ostré lokty a šel do vedení. Dotírajícího Kučeříka pak dokázal zablokovat při všech pokusech o předjetí. Po pacovském vítězství vystoupal Závrský do čela mistrovství o 2 body před Kučeříkem.

Hned o svátečním úterý 6. 7. pokračovalo MMČR juniorů v Klukách u Písku. Zde se v letošní premiéře ukázal domácí Václav Janout (KTM), který obvykle dává přednost závodění v Itálii. Po vítězství na německém ADAC MX Masters se na české tratě vrátil také Víťa Marek.

Právě tento největší favorit se ale nevyvaroval v první jízdě pádu, který jej natolik zbrzdil, že Janouta s Kučeříkem už nestihl dojet. V druhé jízdě už byl Marek dle očekávání suverénní. DK537 v Klukách vybojoval denní bronz a bodově dorovnal Závrského ve vedení šampionátu.

Náročná série tří závodů během 8 dnů vyvrcholila v neděli 11. 7. v Jiníně u Strakonic. Víťa Marek byl k neporažení a vyhrál, „Domi“ Kučeřík si s přehledem zabral druhou příčku. Martin Závrský výrazně ztratil hned v první jízdě, když musel odstoupit pro technickou závadu. Tento bodový vývoj přinesl změnu na čele průběžné klasifikace, do něhož se premiérově vyhoupl Dominik Kučeřík.

Západočeský sympaťák se tím nejlepším možným způsobem odměnil za plnou podporu, které se mu v této sezóně dostává od Orion Racing Teamu. V přední české závodní stáji pochopitelně z Dominikova vedení v mistrovství republiky zavládlo nadšení. Mezi prvními gratulanty nechyběl týmový manažer Petr Kovář, ani plzeňský pilot Jonáš Nedvěd, který vede juniorovi z Tachovska fyzickou a jezdeckou přípravu.

Mladíky z osmdesátek zatím žádný velký odpočinek nečeká – hned v sobotu 17. 7. pokračuje juniorské MMČR závodem v podkrkonošském Rudníku.