Je tu MMČR sajdkár a čtyřkolek

Neděle 18.6.2017 bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit nabitému programu Mezinárodního mistrovství České republiky sajdkár a čtyřkolek. Vyšperkovaná jubilejní 70. sezóna Terénu sv. Petra tak pokračuje dalším vrcholným podnikem. Celodenní akce začne již v 8 hodin tréninky volnými a po nich kvalifikačními. Sajdkáry i republikové čtyřkolky pojedou dokonce kvalifikační závod. To nejlepší ale čeká na fanoušky odpoledne, kdy se od 13:00 začne servírovat vyvoněné závodní menu.

Největší rozruch vždy způsobí sidecarcross. Po odchodu bratrů Rozehnalů do sportovního důchodu se v loňském roce vlády ujala posádka bratrů Tomáše a Ondřeje Čermáků (WSP MEGA). Ti tak smazali pochyby o své výkonnosti po tříleté zdravotní pauze. Dařilo se jim i v seriálu MS, kde skončili na celkové 5. pozici. Také pro rok 2017 vyhlásili útok na český titul a přední světové příčky. Zatím se jim plán daří, když v MS jsou průběžně osmí a doma vedou MMČR. Při letošní absenci Černého s Musilem se hned několik posádek dramaticky přetahuje o pozici největšího rivala Čermáků, což bude nepochybně i ve Stříbře jedním z hlavních motivů nedělních závodů.

Mezi republikovými střelci na quadech dopadla loňská bitva nejlépe pro Jiřího Kašpara (Yamaha). Ten se letos snaží navázat na svůj premiérový mistrovský titul. Tuzemský šampionát sice vede, ale pouze o pár bodů před číhající dvojicí David Sůsa (Can – Am) a Jakub Kostelecký (Yamaha). Velmi dobře si vede i veterán Marián Klíč (KTM). Autoklub ČR pro sezónu 2017 již nevypsal samostatné MMČR čtyřkolek veterán, takže v hlavní kategorii bojují i závodníci starší 40 let.

Různorodý program dne doplňuje sajdkárkros přeborových posádek a veteránů, představí se i juniorské čtyřkolky. Tradičním vloženým závodem bude pohár SMS v motokrosu veteránů klasiků, kteří pojedou na tuzemských strojích zn. ČZ, Jawa a Eso.

O diváky bude jako obvykle bezvadně postaráno. Naprosto unikátní výhled na celou trať, pohodlný příjezd, parkování a přístup na závodiště, profesionální ozvučení a komentář k závodu od Petra Maršálka a Míry Šimka, bohatá nabídka občerstvení anebo volný vstup do depa – to vše jsou příjemnosti Terénu sv. Petra. Dospělí zaplatí za vstup 100 Kč (v této ceně je i tištěný program k závodu a parkování), mládež do 15 let jde zdarma. Pořadatelé z AMK Stříbro vás srdečně zvou k návštěvě!

Akce je spolufinancována městem Stříbrem. Hlavním mediálním partnerem je Tachovský deník. Zpravodajství ze sajdkárkrosu pravidelně přináší magazín MOTOLEVEL.COM: www.motolevel.com/sidecarcross.

Důležité informace pro návštěvníky:

Časový plán akce: casovy_plan_mmcr_side_170618.jpg (254460)

Webová kamera na závodišti: Kamera

Předpověď počasí: www.in-pocasi.cz/predpoved-pocasi/cz/plzensky/stribro-391/

Adresa závodiště: Palackého 643, 349 01 Stříbro

Příjezd na závodiště: 49.7713433N, 13.0126294E

Parkoviště se nachází v těsné blízkosti dráhy a je přístupné pouze po silnici č. 193 ze Stříbra směrem na Úněšov. Při průjezdu Stříbrem se nelekněte uzavírky silnice kvůli závodu, ani brutálně rozkopané přívodní Palackého ulice a pokračujte až k pořadatelům vybírajícím vstupné u kostelíku sv. Petra.

Příjezd na závod je možný i po silnici č. 193 od Úněšova, parkovat je ale nutné před závodištěm na krajnici této cesty. Protože pravidelně čtete naše stránky, tak vás vůbec nezaskočí uzavírka v Únehlích, kterou projedou jen místní rodáci. Přespolní raději odbočí již na křižovatce pod kostelem v Erpužicích na romantickou objízdnou trasu přes Malovice. Ta je dobře značená a triviální, takže ke stříbrskému terénu určitě dojedete.  

Úplní nováčkové by ještě měli vědět, že z většiny směrů vás přivedou hlavní cesty do Stříbra na kruhový objezd u obchodů Lidl a Penny Market, kde najedete na silnici č. 193 výjezdem na Úněšov. Samotné město Stříbro je výborně dostupné po dálnici D5, ze které sjedete na exitu 107.

Text: Míra Šimek
Grafika: Václav Šůcha
Foto: Pavel Šroubek