72. sezóna přinese 3 závody

Stříbrský motokros v minulých sezónách vydařeně oslavil svá kulatá jubilea, ale pokročilý věk pochopitelně neznamená, že by se měl zastavit provoz na Terénu sv. Petra. Ba právě naopak, jedeme dál ve vysokém tempu! Letos uspořádá AMK Stříbro trojici podniků, které budou opět patřit k tomu nejlepšímu, čeho se motoristický fanoušek dočká v širokém regionu. Ale nejen pravověrní vyznavači motocyklů jsou u nás „na terénu“ vítáni. Místní klub se vždy snaží nabídnout takovou pestrost programu a služeb, aby se svatopetrská kotlina proměňovala během závodů na centrum zábavy a motokros byl akcí nejen sportovní, ale i společenskou.

V roce 2019 „to rozjedeme“ hned zjara v neděli 7. dubna úvodním dílem Západočeského poháru. Regionální série se netají „vyššími cíli“, kdy slouží jako inkubátor pro začínající jezdce a nabízí prostor ke zkoušení eventuálních pořadatelských a organizačních novinek. Zároveň jsou to ale závody, které stojí za zhlédnutí, protože v pestré přehlídce jezdeckých a strojových kategorií nebude chybět spousta drsné motokrosové akce.

Po sólo-motocyklech se přeorientujeme na speciální stroje. V neděli 26. května u nás projedou „peklem Západu“ sajdkáry a čtyřkolky během svého republikového šampionátu. Vloženým závodem budou veteráni klasici na nestárnoucích mašinách značek ČZ, Jawa nebo Eso. Pořadatelé navíc tajemně hlásí, že podnik vyšperkují speciálním dárkem pro fanoušky...

Závěrem sezóny poté přijde podzimní klasika v podobě finále Západočeského přeboru. O plné startovní rošty by neměla být nouze, protože tento závod v neděli 29. září bude zároveň klasifikován do přeboru středočeského. Pochopitelně to bude klání na velké trati, takže odvážní motokrosoví rytíři si budou muset poradit i s hladovou „stříbrskou bestií“!

Pořadatelé z AMK Stříbro srdečně zvou k návštěvě. A nezapomeňte, že sledovat nás můžete také na Facebooku!

Text: Míra Šimek
Foto: Jan Šroubek